Për 10 muaj në Suharekë u kurorëzuan 613 çifte, 109 kurorëzime u regjistruan vetëm në gusht

  • 26.12.2022
Për 10 muaj në Suharekë u kurorëzuan 613 çifte, 109 kurorëzime u regjistruan vetëm në gusht

Agjencia e Statistikave të Kosovës vazhdimisht publikon të dhëna për Kurorëzimet dhe Shkurorëzimet në Kosovë.

Sipas të dhënave të ASK-së të cilat i përcjellë SuharekaOnline bëhet e ditur se që nga muaji janar deri në muajin tetor të vitit 2022 në Komunën e Suharekës janë kurorëzuar 613 çifte, ndërsa për periudhën e njejtë kohore janë shkurorëzuar 30 të tjerë.

Në bazë të statistikave që posedon SuharekaOnline figuron se numër më i madh i kurorëzimeve është regjistruar gjatë muajit gusht, ku janë kurorëzuar gjithsej 109 çifte, ndërsa gjatë këtij muaji janë shkurorëzuar 4 çifte.


Poashtu, numër më i vogël i kurorëzimeve është regjistruar gjatë muajit maj, ku sipas ASK-së thuhet se janë kurorëzuar 44 çifte, ndërsa gjatë këtij muaji janë shkurorëzuar 3 të tjerë.

Më poshtë është punuar një tabelë me numrin e kurorëzimeve dhe shkurorëzimeve përgjatë 10 muajve të këtij viti.

MuajiNr. i kurorëzimeveNr. i shkurorëzimeve
Janar, 2022864
Shkurt, 2022762
Mars, 2022471
Prill, 2022734
Maj, 2022443
Qershor, 2022404
Korrik, 2022462
Gusht, 20221094
Shtator, 2022313
Tetor, 2022613
TOTALI:61330
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë