Pensionohet Gjyqtari Shaban Zeqiraj nga Gjykata Themelore – dega Suharekë

  • 16.08.2022
Pensionohet Gjyqtari Shaban Zeqiraj nga Gjykata Themelore – dega Suharekë

Gjyqtari mbikëqyrës Selajdin Gallapeni, i ka uruar ditëlindjen dhe pensionimin, duke e falënderuar Gjyqtarin Zeqiraj për kontributin e tij kushtuar Gjykatës Themelore Dega në Suharekë.

Kryetarja e Gjykatës Themelore, Shpresa Emra për gjyqtarin ka ndarë mirënjohje për kontributin dhe angazhimin e tij në Gjykatën Themelore në Suharekë, por edhe më herët në angazhimet e tij në sistemin e drejtësisë.


Gjyqtari Shaban Zeqiraj, nga viti 2010 është emëruar gjyqtar në Gjykatën Themelore – Dega në Suharekë, fillimisht në Gjykatën Komunale, ndërsa nga viti 2013, në Departamentin e Përgjithshëm – Divizioni Civil.

Paraprakisht i njëjti nga viti 1999 deri në vitin 2010, ka ushtruar detyrën e avokatit në Odën e Avokatëve të Kosovës, ndërsa në vitet 80-82 kishte përfunduar praktikën profesionale.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë