Pas raportimit të SuharekaOnline, mbyllet puseta që ishte e hapur tek hyrja e shtigjeve të ecjës

  • 15.11.2022
Pas raportimit të SuharekaOnline, mbyllet puseta që ishte e hapur tek hyrja e shtigjeve të ecjës

Zona “Shtigjet e ecjes” në Suharekë është njëra ndër zonat më të bukura dhe relaksuese që ka qyteti i Suharekës.

Shtigjjet e ecjës të cilat ndodhen pranë Parkut “Dëshmorët e Kombit” në Suharekë janë dëmtuar disa herë në mënyra të ndryshme nga persona të papërgjegjshëm.

SuharekaOnline ditë më parë kishte raportuar për disa parregullësi të cilat ndodheshin tek hyrja e shtigjeve të ecjës, ku një pusetë ishte e hapur dhe mungonte shporta e mbeturinave.


Pesë ditë pas raportimit, stafi i SuharekaOnline ka dal në terren ku edhe ka verifikuar se puseta e hapur e është mbyllur dhe rregulluar.

Për këto probleme kishte folur edhe drejtori i Shërbimeve Publike në Suharekë, Enver Shabani i cili kishte njoftuar se do të merr masa për mbylljen e pusetës dhe premtoi se kudo që mungojnë shportat e mbeturinave do të vendosen dhe aty ku janë të dëmtuara do të rregullohen.

Ndërsa, sa i përketë shportave të mbeturinave nga ajo që shihet në terren gjendja e tyre vazhdon të metet e njejtë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë