Orari i punës, furnizimi me barna, higjiena – Drejtoresha e Shëndetësisë viziton QMF-të dhe AMF-të në Suharekë

  • 24.03.2023
Orari i punës, furnizimi me barna, higjiena – Drejtoresha e Shëndetësisë viziton QMF-të dhe AMF-të në Suharekë

Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi ka njoftuar se sot gjatë ditës së premte kanë vizituar disa nga Qendrat e Mjekësisë Familjare dhe Ambulantat e Mjekësisë Familjare në Komunën e Suharekës.

Kuqi ka njoftuar se gjatë vizitës në këto qendra kanë inspektuar mbarëvajtjen e orarit të punës, vijueshmërin e rregullt të stafit, problemet me të cilat ballafaqohen çdo ditë stafi shëndetsor, higjienën, furnizimet me barna dhe material shpenzues, rapoton SuharekaOnline.

“Në kuader të detyrave dhe përgjegjēsive tē Drejtorisë së Shëndetēsisë sot inspektuam disa QMF dhe AMF pēr mbarvajtjen e punës.


Gjatë vizitës në këto qendra inspektuam për mbarvajtjen e orarit të punës, vijueshmërin e rregullt të stafit, problemet me të cilat ballafaqohet çdo ditë stafi shëndetsor, higjiena, furnizimet me barna dhe material shpenzues etj. #bashkeperpunetemira” ka shkruar Kuqi në facebook.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë