Nxënësit e Suharekës kthehen sot në bankat shkollore

  • 03.10.2022
Nxënësit e Suharekës kthehen sot në bankat shkollore

Me një muaj voneës, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u.

Në një prononcim për SuharekaOnline, drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit (DKA) në Suharekë, Remzi Bajselmani ka njoftuar se në të gjitha shkollat e komunës sonë ka filluar viti i ri shkollor 2022/23.

Bajselmani ka bërë të ditur se përgatitjet për fillim të procesit mësimor janë bërë çysh nga 1 shtatori, por se shkaku i grevës nuk filloi mësimi.


Ai ka shtuar se kanë bërë edhe disa përgatitje infrastrukturore për të krijuar kushte sa më të mira për nxënësit në shkolla.

Drejtori Bajselmani ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e procesit mësimor si dhe shëndet të plotë e suksese në mësime.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë