Një person iku nga stacioni policor në Suharekë, suspendohet një zyrtar policor

  • 22.10.2022
Një person iku nga stacioni policor në Suharekë, suspendohet një zyrtar policor

Një person ik nga stacioni Policor në Suharekë.

Me datë 20 Tetor 2022, pasi që policia në Suharekë e kanë ndaluar një person në bazë të urdhërarresteve të gjykatës, i njëjti është shoqëruar për në stacionin Policor të Suharekës.

Pas konsultimit me gjyqtarin kompetent, nga Gjykata është nxjerr vendim për të ndaluar për 30 ditë në paraburgim të dyshuarin.


Kur i dyshuari ka kuptuar se do të dergohen në paraburgim ai në një moment e ka shfytëzuar rastin dhe ka ik nga stacioni i Policisë, ndërkaq policia janë vënë në kerkim të tij.

Për të dyshuarin është hap edhe një rast penal për ikjen e tij nga organet e drejtësissë.

Ndersa lidhur me rastin nga Drejtori Rajonal I Policisë në Prizren, një zyrtar është suspenduar për 72 orë dhe Inspektoriati policor është njoftuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë