Një person i humbur, një rast i dhunës në familje, dy vjedhje – Krejt çfarë ndodhi brenda dy jave në Suharekë

  • 28.12.2022
Një person i humbur, një rast i dhunës në familje, dy vjedhje – Krejt çfarë ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Në takimin e sigurisë lokale, i fundit për këtë vit ndër tjerash është biseduar edhe për aktivitetet e POlicisë së Kosovës në Suharekë.

Bashkim Gashi, toger dhe shef i sektorit të oprativës në Stacionin Policor në Suharekë ndër tjerash ka bërë të ditur se gjatë dy javëve të kaluara në Policinë e Suharekës janë raportuar 10 aksidente, dy raste lëndime të lehta trupore, dy raste të vjedhjeve, një rast i monedhës së falsifikuar.


Poashtu, në dy javët që po lëmë pas janë raporrtuar edhe dy raste të kanosjes, është paraqitur një rast i një personi të humbur, një rast i mashtrimit, një rast i dhunës në familje, një ndërhyrje në sistemet kompjuterike, një rast i shpërthimit të zjarrit, një rast i trajtimit të pandergjegjshëm mjekësor si dhe një rast i shpërdorimit të pasurisë së huaj.

Ndërsa, kryesuesja e këtij takimi, nënkryetarja e Komunës së Suharekës, Mihrije Suka ka njoftuar për aktivitetet që janë zhvilluar gjatë këtyre dy javëve në komunë.

Në fund të takimit nënkryetarja e Komunëssë Suharekës, Mihrje Suka ka falenderuar për bashkëpunim policinë, OSBE-në dhe KFOR-in, ku edhe ka shprehur urimet e saj për festat e fundvitit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë