Një grua nga qyteti i Shtimes vjen në Policinë e Suharekës për të denoncuar burrin për dhunë

  • 22.02.2023
Një grua nga qyteti i Shtimes vjen në Policinë e Suharekës për të denoncuar burrin për dhunë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Shtime për dhunë të vazhdueshme ndaj bashkëshortes, L.K, e moshës 37 vjeçare.

Rasti ka ndodhur të martën në ora 18:30.


“Më datën 21.02.2023, në ora 18:30 policia e stacionit në Shtime ka pranuar një informacion se në fshatin Pjetërshticë të Shtimes ishte një rast i dhunës në familje.

Në lidhje me këtë, policët rendit e më pas policët hetues të Njësisë së Dhunës në Familje i kanë marrë veprimet e nevojshme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar personin J.G (M/K) i moshës 35 vjeçar, i cili në vazhdimësi kishte shkaktuar dhunë në familje ndaj bashkëshortes së tij L.K ( F/K) e moshës 37 vjeçare, e cila dje pasi ishte sulmuar nga burri i saj kishte arritur të dalë nga shtëpia dhe të raportoj rastin, fillimisht në stacionin e policisë në Suharekë”, thuhet në njoftim.

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Shtime.

Në prani të avokatit mbrojtës është intervistuar nga policët hetues dhe me vendim të prokurorit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, dërgohet në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar “Dhunë në familje”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë