Nesër mbahet karnavali “Golden Eagle” me super performancë nga grupet botërore

Në Suharekë, gjatë ditës së nesërme, me 18 qershor, vendi pritet të shndërrohet në festë të madhe pasi që në këtë qytet do të zhvillohet edicioni i tretë i karnavalit “Golden Eagle”.

Nesër mbahet karnavali “Golden Eagle” me super performancë nga grupet botërore

Në Suharekë, gjatë ditës së nesërme, me 18 qershor, vendi pritet të shndërrohet në festë të madhe pasi që në këtë qytet do të zhvillohet edicioni i tretë i karnavalit “Golden Eagle”.

Organizatorët premtojnë që ky vit do të jetë më ndryshe sesa dy edicionet e kaluara, pasi që grupet pjesëmarrëse do të jenë nga vendet e ndryshme të botës, duke përfshirë nga Italia, Spanja, Belgjika, Anglia, Brazili, Franca, Sllovenia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe nga Shqipëria.


Festivali pritet të fillojë nga ora 18:00 me parakalimin e grupeve në qytet, dhe pastaj fillojnë performancat e grupeve para publikut.

Në fund mbahet koncerti festiv me artistët e njohur të industrisë, siç është Melinda Ademi, Ghetto Geasy dhe Dhurata Dora!

*Artikull i sponzorizuar

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë