Nesër bëhen homazhe në Sllapuzhan, përkujtohen dëshmorët Xhavit Sylaj, Hafir Elshani e Vehbi Jahaj

  • 29.03.2023
Nesër bëhen homazhe në Sllapuzhan, përkujtohen dëshmorët Xhavit Sylaj, Hafir Elshani e Vehbi Jahaj

Të enjtën do të bëhen homazhe në fshatin Sllapuzhan të Suharekës.

Në përkujtim të veprës heroike në përvjetorin e 24 të Dëshmorëve të Kombit: Xhavit Sylaj, Hafir Elshani e Vehbi Jahaj si dhe në përkujtim të martirëve të Luftës nga fshati Sllapuzhan nesër me 30.03.2023 do të bëhen homazhe nga Organizata e Veteranëve të Luftës e Ushtrisë Çlirimitare të Kosovës nëndega në fshatin Sllapuzhan, raporton SuharekaOnline.

Sipas agjendës së caktuar thuhet se homazhet do të fillojnë nga ora 09:30 ku do të bëhet vendosja e krorave me lule te “Sheshi i Dhëshmorëve dhe Martirëve të Kombit” në Sllapuzhan.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë