Në Shtëpinë e Fellbahut në Suharekë u promovua libri “Simbol Çlirimtari Heroi Milazim Kiqina”

  • 27.03.2023
Në Shtëpinë e Fellbahut në Suharekë u promovua libri “Simbol Çlirimtari Heroi Milazim Kiqina”

Sot gjatë ditës së hënë në Shtëpinë e Fellbahut në Suharekë është promovuar libri për Komandantin Milazim Kiqina, i cili titullohet “Simbol Çlirimtari Heroi Milazim Kiqina” i autorit Beqir Kiqina.

Në promovimin e këtij libiri i pranishëm ka qenë kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj me pjestar të tjerë nga stafi i tij, raporton SuharekaOnline.

Poashtu në ambientet e Qendrës rinore “Shtëpia e Fellbahut” në mesin e shumë qytetarëve nga Suhareka e Drenasi i pranishëm ka qenë edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci.


Me nga një fjalë rasti në këtë manifestim letrar kanë folur kryetari Muharremaj dhe kryetari Lladrovci, ndërsa për veprimtarinë e Heroit dhe për betejat e “Brigadës 123” fjala iu dha edhe Enver Rrustemit e në emër të Njësisë speciale të UÇK- së fjala iu dha Shukri Hasanit.

Autori i Librit “Simbol Çlirimtari Heroi Milazim Kiqina“ Beqir Kiqina, në fund ka falenderuar të gjitha ata që kanë dhënë kontributin e tyre për të dal ky libër sa më i mirë dhe sa ma me vlerë.

Gjatë Manifestimit pati edhe këngë me tekst kushtuar heroit, të cilat me mjeshtri i kënduan Bexhet Korpuzi dhe Fadil Llugaxhiu.

Komandant Milazim Kiqina, u vra së bashku me dëshmorin Enver Bytyçi në fshatin Peqan me 27 mars 1999.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë