Në 20 vjetorin e vrasjes, përkujtohen Ukë Bytyçi, Bajram Bytyçi dhe Bafti Bajramaj

  • 27.10.2022
Në 20 vjetorin e vrasjes, përkujtohen Ukë Bytyçi, Bajram Bytyçi dhe Bafti Bajramaj

Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, në 20 vjetorin e vrasjes së ish-kryetarit të Suharekës, Ukë Bytyçi dhe shoqëruesëve të tij, Bajram Bytyçi dhe Bafti Bajrami mbahet sot akademi përkujtimore.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se sot më 27 tetor me fillim prej orës 12:00 mbahet Akademi Përkujtimore për ish-kryetarin Ukë Bytyçi, ku me këtë rast d otë ndahet çmimi “Ukë Bytyçi për udhëheqje të mirë.

Akademia përkujtimore do të mbahet në sallën e Bibliotekës Komunale, “Hajdin Berisha” në Suharekë më 27 tetor 2022, ora 12:00.


Po ashtu, është publikuar edhe agjenda ku në ora 12:50 do të bëhen homazhe tek shtatorja e Ukë Bytyçi (Komuna e Suharekës), homazhe tek varri në Semetisht nga ora 13:15 dhe nga ora 13:25 homazhe tek varret e Bafti Bajramit dhe Bajrami Bytyçit në Nishor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë