Ndihmohen 53 familje nevojtare në Suharekë

  • 24.12.2018
Ndihmohen 53 familje nevojtare në Suharekë

Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” sot ka ndihmuar 53 familje nevojtare në Komunën e Suharekës.

Gjatë këtij aksioni humanitar për familjet në nevojë janë dhuruar produkte elementare duke filluar nga mielli e deri produktet tjera esenciale.


Ditë më parë Halil Kastrati nga po e njëjta shoqatë kishte dhuruar 3 shtëpi në Komunën e Suharekës. Edhe 3 familje këtë dimër do ta kenë më ngrohtë dhe me ambient krejt tjetër, në shtëpi të reja, kishte shkruar Kastrati.

Secila nga këto ka histori në vete, familje me kushte të vështira, të sëmurë dhe të lodhur nga varfëria.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë