Ndeshja KB Ylli-KB Peja, tifozët treguan kulturë sportive – Sylaj: Gjithçka ka kaluar mirë dhe pa incidente

  • 15.12.2022
Ndeshja KB Ylli-KB Peja, tifozët treguan kulturë sportive – Sylaj: Gjithçka ka kaluar mirë dhe pa incidente

Mbrëmë (e mërkurë) është zhvilluar ndeshja mes ekipit të KB Golden Eagle Ylli dhe Kb Peja.

Ndeshja është zhvilluar në sallën sportive “13 Qershori” në qytetin e Suharekës.

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitoren e tetë radhazi, ku në një ndeshje dramatike ka mundur Pejën me shifrat 58-57 (21:14, 16:17, 9:16, 12:10), në ndeshjen e mbetur të xhiros së dhjetë.


Gjatë ditës së mërkurë Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj në një prononcim për SuharekaOnline kishte bërë thirrje për të gjithë qytetarët të cilët do ta përcjellin nga afër këtë lojë, që të mos posedojnë mjete të forta, mjete piroteknike, alkool, shkrepsa, duhan apo edhe gjë sende tjera të cilat mund të shkaktojnë ndonjë problem tek njerzit apo ambienti.

Ndërsa, gjatë ditës së enjte SuharekaOnline ka kontaktuar Komandanin e Stacionit Policor në Suharekë, Afrim Sylaj për të mësuar se a ka pasur ndonjë incident, parregullësi apo a është larguar ndonjë gjë e cila ka qenë e palejuar.

Në një përgjigjje elektronike Sylaj ka bërë të ditur se gjatë mbrëmjes kur edhe u zhvillua kjo ndeshje policia ka qenë prezente dhe është kujdesur për mbajtjen e rendit dhe qetësisë, e poashtu ai tha se të gjitha gjë sendet e palejuara janë larguar nga sigurimi privat gjatë kontrollit në hyrjen e sallës.

Sylaj ndër tjerash tha se sa i përketë ndeshjës basketbollistike mbrëm gjithçka ka kaluar mirë dhe nuk ka pasur ndonjë incident i cili ka mund të shkaktoj rrezik apo të prish imazhin sportiv.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë