Ndërtimi i kanalizimit në Gjinoc, pas ankesave të shumta nga bizneset intervenohet për rregullim

  • 19.11.2022
Ndërtimi i kanalizimit në Gjinoc, pas ankesave të shumta nga bizneset intervenohet për rregullim

Ditë më parë ka filluar ndërtimi i kanalizimit, segment i ri, në fshatin Gjinoc të Suharekës.

Ani pse ky segment do të lehtësoj punën e shumë bizneseve, familjeve dhe lagjëve, disa banorë të kësaj zone po shprehën të pakënaqur dhe po ankohen se punimet po i’ua vështirësojnë hyrjen në oborret e bizneseve të tyre pasi që hyrjet nuk janë rikthyer në gjendjen e më parshme.

Në adresën e SuharekaOnline një lexues ka dërguar disa fotografi të cilat tregojnë gjendjën aktuale pas përfundimit të segmentit të ri të kanalizimit.


E lidhur me këtë SuharekaOnline ka biseduar me drejtorin e Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunën e Suharekës, Enver Shabani i cili ka thënë se ky projekt nuk ka përfunduar ende që hyrjet e këtyre oborrëve të rikthehen në gjendjen e mëparshme.

Mirëpo, duke parë gjendjen e rënduar dhe vështirësitë për këto biznese është ndërhyrë menjëherë për rregullimin e hyrjeve të biznesve që ndodhën në këtë zonë.

Sipas informacioneve që ka SuharekaOnline është bërë e ditur se kompania e cila ka ndërtuar segmentin e ri të kanalizimit ka marrë masa, duke i rikthyer ato në gjendjen e më parshme duke i mbushur me zhavor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë