Ndalohet një person në Sopijë, policia i gjenë një pushkë me 10 copa fishekë

  • 05.12.2022
Ndalohet një person në Sopijë, policia i gjenë një pushkë me 10 copa fishekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë ka ndaluar një person të dyshuar.

Sipas informcaioneve të SuharekaOnline bëhet e ditur se gjatë ditës së shtunë në fshatin Sopijë të Suharekës policia ka ndaluar një person nëndyshimin se kishte armë pa leje dhe se kishte dëmtuar pasurinë e luajtshme.

I dyshuari të shtunën rreth orës 14:15 është ndaluar nga policia pasi që ishte duke prerë drunj, ku dyshohet se ka bërë dëmtim të pasurisë së luajtshme dhe gjatë një kontrolli në veturën e tij policia ka gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me 10 copë fishekë.


Policia e Kosovës në Suharekë ka njoftuar se në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë