Natën e vitit të ri arrestohen 4 persona në Suharekë, policia sekuestron një revole

  • 02.01.2023
Natën e vitit të ri arrestohen 4 persona në Suharekë, policia sekuestron një revole

Të shtunën katër persona janë shoqëruar në Stacionin Policor në Suharekë.

Gjatë ditës së shtunë katër persona të dyshuar për kanosje dhe armë mbajtje pa leje janë shoqëruar në polici, raporton SuharekaOnline.

Pas një mosmarrëveshje gjatë ngasjes së veturave të dyshuarit kanë dalur nga veturat e tyre dhe kanë kanosur njëri tjetrin.


Sipas informacioneve që ka SuharekaOnline bëhet e ditur se njëri nga të dyshuarit ka ekspozuar edhe një revole e cila është sekuestruar për procedura të mëtutjshme hetimore.

Poashtu, bëhet e ditur se dy nga të dyshuarit kanë qenë nën ndikimin e alkoolit.

Rasti në fjalë ka ndodhur në rrugën “Brigada 123” në Suharekë rreth orës 12:50, ndërsa në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.  

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë