Mushtishti, Sopija, Vraniqi e disa fshatra të tjerë sot mbesin 5 orë pa rrymë

  • 14.11.2022
Mushtishti, Sopija, Vraniqi e disa fshatra të tjerë sot mbesin 5 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Komunën e Suharekës.

KEDS ka njoftuar se sot në Komunën e Suharekës do të ketë ndërperje të energjisë elektrike nga ora 10:00 -15:00, shkruan SuharekaOnline.

Vendet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike janë: fshtrat Mushtisht, Sopijë, Dubravë, Savrovë, Bukosh, Vraniq dhe Baqevci.


“TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 [kV]  Mushtishti (kodi: 32000002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Sopija I, Sopija II, Dubrava, Mushtishti, Savrova, Bukoshi, Vraniqi dhe Baqevci.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive (ndërrimi/përforcimi i shtyllave dhe shtrëngimi i përçuesve).” thuhet në njoftimin e KEDS.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë