Mushtishti blen automjet për fikjen e zjarrit, bëhet fshati i parë që do të ketë njësi vullnetare të zjarrfikësve

  • 10.09.2022
Mushtishti blen automjet për fikjen e zjarrit, bëhet fshati i parë që do të ketë njësi vullnetare të zjarrfikësve

Fshati Mushtisht i Komunës së Suharekës është fshati i parë në Kosovë që tashmë do të ketë njësinë vullnetare të zjarrfikësve, e kjo si shkak i viteve të kaluara që kishte shpërthime të zjarrit në komunën tonë, e sidomos në fshatrat Mushtisht dhe përreth saj.

Diaspora po vazhdon të kontribuojë në vendlindjen e tyre, falë bashkatdhetarëve të Mushtishtit që janë organizuar dhe kanë mbledhur mjetet e nevojshme për blerjen e automjetit për fikjen e zjarrit.

Përmes një njoftimit të këshillit të Mushtishtit, bëhet e ditur se automjeti në fjalë është blerë jashtë vendit si dhe është sukses i mërgimtarëve.


Po ashtu, në njoftim bëhet e ditur se ky automjet pritet që pas kryerjes së procedurave teknike dhe doganore, gjatë javës së ardhshme të arrijë në fshat, të cilat procedura i ka marrë përsipër Drejtoria e Shërbimeve Publike e komunës tonë.


“Faleminderit nga zemra dhe një falenderim edhe në emër të të gjithë banorëve tanë, të gjithë juve që keni kontribuar që Mushtishti të bëhet fshati i parë në vend që do ta ketë një njësi vullnetare, të organizuar mirë të zjarrfikësve”, thuhet në njoftimin e këshillit të fshatit Mushtisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë