Mushtisht, vihet gurthemeli për shtatoret e heronjëve Hasan Prishtina e Adem Jashari

  • 13.09.2022
Mushtisht, vihet gurthemeli për shtatoret e heronjëve Hasan Prishtina e Adem Jashari

Në qendër të fshatit Mushtisht të Komunës së Suharekës do të vendosen shtatoret e heronjëve Hasan Prishtina dhe komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jasharit.

Gjatë ditës së sotme është vënë gurthemeli për shtatoren e heroit Hasan Prishtinës dhe Adem Jasharit.

Në këtë ceremoni të vendosjes së gurthemelit ka marrë pjesë kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi.


Kryetari Muharremaj e ka falënderuar zv.ministrin Durmishi për bashkëpunim.

I pari i Komunës së Suharekës ka shtuar se kjo e respekton dhe e nderon të kaluarën tonë historike.

“Lavdi e përjetshme heronjëve tanë”, ka thënë Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë