Mushtisht, me vetfinancim vendosen 45 kosha mbeturinash

  • 18.04.2021
Mushtisht, me vetfinancim vendosen 45 kosha mbeturinash

Ruajtja e ambientit kërkon përkushtim që në çdo ditë, praktikisht ti shërbejmë ruajtjes së tij, për planetin tonë, të shërbejmë për Tokën sepse nuk kemi alternativë tjetër dhe kjo është e vetmja që ne duhet të përkujdesemi.

Një kontribut të tillë në ruajtje të ambientit dhe për të gjithë banorët e fshatit Mushtisht e kanë realizuar të dielën shoqata “Yjet” me kontributin e fshatarëve të këtij fshati.

Gjatë ditës në tërë fshatin janë vendosur 45 kosha mbeturinash nga metali.


“Me iniciativen e shoqatës YJET dhe kontributin e bashkëfshatarve sot në të gjithë fshatin Mushtisht janë vendosur 45 kosha mbeturinash nga metali , falënderojmë të gjithë për kontributin antarët e shoqatës fshatarët e në veqanti Vllaznim Sokoli, Avdulla Salihu, Urim Xhemajli që na ndihmuan në Montim.

Besojmë se kontributi juaj bashkëfshatarë po menaxhohet në drejtimin e duhur për ambientin.
Për një fshat të pastër shoqata Yjet Mushtisht” thuhet në njoftimin e kësaj shoqate.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë