Mushtisht, goditi me veturë një konstruksion të metalit dhe ajo goditi punëtorin, policia nis hetimet

  • 15.10.2022
Mushtisht, goditi me veturë një konstruksion të metalit dhe ajo goditi punëtorin, policia nis hetimet

Një aksident trafiku me lëndime ka ndodhur dje në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se vozitësi mashkull kosovar me automjet nuk ka respektuar punëtorin mashkull kosovar i cili ishte duke rregulluar komunikacionin, ku ka goditur një konstruksion të metalit dhe ajo më pas ka goditur punëtorin.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 10:10 në fshatin Mushtisht.


Punëtori i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Ndërkaq, nga policia kanë bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME / Fsh. Mushtisht, Suharekë 14.10.2022 – 10:10. Vozitësi mashkull kosovar me automjet nuk ka respektuar punëtorin mashkull  kosovar i cili ishte duke rregulluar komunikacionin, ku ka goditur një konstruksion të metalit dhe ajo më pas ka goditur punëtorin. Viktima është dërguar në Spitalin e Prizrenit. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë