Muhlan, prindi i një nxënësi kërcënoi mësimdhënsen – policia jep detaje

  • 12.11.2022
Muhlan, prindi i një nxënësi kërcënoi mësimdhënsen – policia jep detaje

Mosmarrëveshjet, konfliktet e përleshjet në shkollat e Kosovës nuk janë të rralla, qofshin ato raport nxënës-nxënës, nxënës-mësimdhënës apo mësimdhënë-prindër.

Një rast i kanosjes ka ndodhur në shkollën e fshatit Muhlan në Suharekë, ku një person ka kanosur një mësimdhënëse.

Sipas burimeve të SuharekaOnline bëhet e ditur se me datë 31 tetor të këtij një mësimdhënëse ka njoftuar se ditë më parë është fyer dhe kanosur nga një person i dyshuar.


Rastin në fjalë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Fsh. Muhalan, Suharekë 31.10.2022 – 12:30. Ankuesja femër kosovare, ka informuar se ditë më parë është fyer dhe kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, palët janë intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.” thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa, burimet nga Prokuroria për Sinjalin kanë bërë me dije se i dyshuari S.K., e ka ofenduar e kërcënuar një mësimdhënese në oborrin e shkollës duke iu drejtuar me fjalët “në këtë shkollë s’ki me jep mo mësim”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë