Muharremaj: Suhareka me infrastrukturën që ka nuk vërshohet

  • 18.01.2023
Muharremaj: Suhareka me infrastrukturën që ka nuk vërshohet

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se me infrastrukturën që ka Suhareka, nuk rrezikohet që të përmbytet nga vërshimet.

Ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se në disa komuna të vendit do të ketë mundësi për vërshime si pasojë e reshjeve të vazhdueshme të shiut, por përkundër kësaj, i pari i Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se me infrastrukturën që ka Komuna e Suharekës dhe punën që është bërë nuk rrezikon të vërshohet, raporton SuharekaOnline.

I ftuar në një emision, Muharremaj tha se vërshime mund të ketë në çdo vend mirëpo Komuna e Suharekës është e përgatitur, duke shtuar se në dy vitet e fundit Suhareka nuk është vërshuar dhe nuk ka pasur probleme në këtë drejtim.


Poashtu, ai u shpreh se Komuna e Suharekës është përgatitur edhe për reshjet e borës ku ka treguar se tashmë është përzgjedhur kompania e cila do të mirëmbaj rrugët lokale të Komunës së Suharekës.

“Sa i përketë borës jemi bërë gati, është përzgjedhur kompania, kshtu që mirë është me ra borë se është koha për me ra borë… Dëshira e të gjithëve është me ra borë mu ditë se është stina e dimrit, me kalu më herët në pranverë me punu, është e mirë për shkak sasisë së ujit që shtohet kur bken borë, për shkak të dezinfektimit.. Por sidoqoftë nuk varet prej neve është proces i natyrës” tha Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë