Muharremaj: Rreth 50,000 euro investime të reja në ambient

  • 28.07.2021
Muharremaj: Rreth 50,000 euro investime të reja në ambient

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka pritur sot në takim zyrtarë të GIZ-it me të cilët janë dakorduar për investime të reja në ambient.

Muharremaj ka bërë të ditur se këto investime në ambient të cilat do të kapin shumën rreth 50,000.00 euro. E gjithë kjo do të bëhet fal një Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Komunës së Suharekës, GIZ dhe GLV Natyra.

Ndër tjera Muharremaj ka njoftuar se ky investim është në kuadër të zbatimit të aktiviteteve nën iniciativën “Punë për Komunitetin”, në projektin pastrimi, zgjerimi dhe rregullimi e shtratit të lumit që kalon në Leshan dhe Tërrnje.


“Sot pas një takimi me zyrtarë të GIZ, u dakorduam për një Memorandum Mirëkuptimi mes Komunës së Suharekës, GIZ dhe GLV Natyra për zbatimin e aktiviteteve nën iniciativën “Punë për Komunitetin”, në projektin pastrimi, zgjerimi dhe rregullimi e shtratit te lumit që kalon në Leshan dhe Tërrnje” ka thënë Muharremaj.

“Këtë projekt e mbështet Ministria Federale Gjermane për bashkëpunim ekonomik dhe zhvillim përmes GIZ” thuhet në njoftimin e kryetarit të Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë