Muharremaj “ringjallë” tregun ditor në qendër të qytetit

  • 25.12.2018
Muharremaj “ringjallë” tregun ditor në qendër të qytetit

Suhareka që nga nesër do ta ketë Tregun Ditor (i gjelbërt) në qendër të qytetit . Pra, ashtu siç e ka pasur gjithmonë qyteti, në vendin që e mbajmë mend gjithmonë i cili ishte shkatërruar gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Është pikërisht kryetari i Komunës, Bali Muharremaj që po ringjallë këtë treg. Tashmë objekti është modern dhe me kushte higjenike, duke plotësuar një nevojë jetike për qytetarët.


Nesër do ta bëhet përurimi i Tregut nga Kryetari Bali Muharremaj së bashkë me Kryemenistrin Ramush Haradinaj dhe qytetarët.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë