Muharremaj miraton rregullat për procedurat e brendëshme të menaxhimit të pasurisë jofinanciare

  • 25.11.2022
Muharremaj miraton rregullat për procedurat e brendëshme të menaxhimit të pasurisë jofinanciare

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka miratuar rregulla për procedurat ee brendshme të menaxhimit të pasurisë jofinanciare.

Qëllimi i këtij dokumenti është plotësimi i Rregullores 02/2013 për menaxhim të pasurisë në organizata buxhetore, me procedura të brendshme të organizatës buxhetore.

Zyrtari i logjistikës (ZL) paraqet pikëfillimin e regjistrimit të pranimit të një pasurie të luajtshme nga një organizatë buxhetore ku bënë pjesë edhe komuna, shkruan SuharekaOnline.


Këto rregulla janë miratuar në bazë të nenit 11, nenit 13, nenit 14, paragrafi 1 dhe 3 të Lgjit për Vetëqeverisje Lokale Nr.03/L-040, e në mështetje të nenit 4 të Rregullores së Ministrisë të Financave për Menaxhimin e Pasurive Jo Financiare në Organizatat Buxhetore Nr.02/2013, e konform neneve 30 dhe 45, paragrafi 1 shkonja (a) dhe (e) të Statutit të Komunës së Suharekës 01-Nr-8336, të datës 04.11.2008.

Për më shumë kliko linkun më poshtë:

https://kk.rks-gov.net/suhareke/wp-content/uploads/sites/30/2022/11/RREGULLA-PER-PROCEDURAT-E-BRENDSHME-PER-MENAXHIMIN-E-PASURISE-JO-FINANCIARE.pdf

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë