Muharremaj mbështet financiarisht Qendrën për Strehimin e Grave dhe Fëmijëve

  • 24.11.2022
Muharremaj mbështet financiarisht Qendrën për Strehimin e Grave dhe Fëmijëve

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit për të ofruar mbështetje financiare për Qendrën për Strehimin e Grave dhe Fëmijëve.

Muharremaj ka njoftuar se së bashku me nënkryetaren e Komunës së Suharekës Mihrije Suka, drejtoreshën e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë Besa Kuqi, dhe drejtorin e Ekonomisë dhe Financave, Labinot Halitjaha kanë ofruar mbështetje të mëtejshme për këtë projekt, transmeton SuharekaOnline.

“Tashmë e kemi Memorandumin e Mirëkuptimit për të ofruar mbështetjen tonë finaciare, për Qendren e cila do të bëjë strehimin e grave dhe fëmijëve në Prizren.


këtë aktivitet të organizuar nga OSCE, bashkë me Nënkryetaren Mihrije Suka, Drejtoreshne e Shëndetësisë Besa Kuqi dhe Drejtorin e Ekonomisë dhe Financave Labinot Halitjaha ofruam mbështetjen tonë në mëtejshme për këtë projekt.

Poashtu jemi falenderues për partnerët tanë që do të veprojnë bashkë me ne, për avansimin e të drejtave të tyre.” ka shkruar Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë