Muharremaj: Do kërkoj nga qeveria që të kthehen projektet që kanë kaluar buxhetin e Kosovës

  • 10.11.2021
Muharremaj: Do kërkoj nga qeveria që të kthehen projektet që kanë kaluar buxhetin e Kosovës

Muharremaj ka thënë se do të kërkojë që të kthehen ato mjete që kanë kaluar në parlamentin e Kosovës dhe të fillojnë punën menjëherë, ku ka shtuar se do t’i japin rëndësi edhe ambientit të cilën e kemi shumë të pastër.

Po ashtu, ai ka thënë se do të bëjnë klasifikimin e mbeturinave dhe se do të fillojnë edhe me dy zona ekonomike që janë me rëndësi, gjithashtu në shkolla, salla sportive, lojëra e kënde për fëmijë dhe se çdo gjë do të jetë më mirë se siç ka qenë deri tash.


I pari i Suharekës ka folur edhe për balotazhin që do të mbahet më 14 nëntor në kuadër të zgjedhjeve lokale për kryetar komune, ku ka thënë se partia në të cilën ai bën pjesë, AAK, do të fitojë garën në të gjitha komunat ku garojnë për balotazh.

“Aleanca ka shkuar në rritje, asnjëherë nuk ka ndodhur që AAK të ketë mbi 10 mijë vota për asamble, si dhe mbi 14 mijë e 500 vota për kryetar komunash”, tha Muharremaj në Sytë 7 të Klan Kosovës.

“Dy komuna kanë shkuar pa balotazh, do të fitojmë në 4 ose 5 komuna, ndoshta do të jemi edhe partia e parë”, u shpreh kryetari i Suharekës.

“Të dielën do të kemi fitore në katër komuna”, shtoi Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë