Ministrja e Arsimit në Suharekë, viziton punimet në sallën sportive te Shkolla “Destan Bajraktari” dhe çerdhen e re

  • 12.08.2022
Ministrja e Arsimit në Suharekë, viziton punimet në sallën sportive te Shkolla “Destan Bajraktari” dhe çerdhen e re

Ministrja Nagavci së bashku me kryetarin e Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe drejtorin komunal të Arsimit, Remzi Bajselmani vizituan punimet në sallën sportive te Shkolla Fillore e Mesme e Ulët (SHFMU) “Destan Bajraktari” si dhe çerdhen e re në qytet e cila do të hapet së shpejti.

Kryetari Muharremaj e ka njoftuar ministren Nagavci për gjendjen në Komunën e Suharekës në përgjithësi lidhur me projektet dhe punët që po zhvillohen, e për arsimin në veçanti.


Me këtë rast, ministrja e arsimit, Arbëria Nagavci, e falënderoi kryetarin Muharrermaj për bashkëpunim të mirëfilltë, e po ashtu edhe për punën dhe angazhimin e tyre në sigurimin dhe ngritjen e cilësisë në arsim.

Po ashtu, nga Komuna e Suharekës kanë theksuar se do të realizojnë edhe projektet të tjera në shërbim të qytetarëve.

Më poshtë mund t’i gjeni disa fotografi gjatë vizitës së ministres së Arsimit në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë