Ministria e Punëve të Brendshme hap konkurs për 16 zjarrfikës, një në Suharekë

Ministria e Punëve të Brendshme hap konkurs për 16 zjarrfikës, një në Suharekë

Agjencia e Menaxhimit Emergjent në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme ka hapur konkurs për 12 zjarrfikës dhe 4 zjarrfikës-vozitës.

Sipas konkursit të MPB-së kërkohen 12 zjarrfikës dhe 4 vozitës me kontratë në kohë të pacaktuar.

Në mesin e 16 vendeve të lira të punës kërkohet edhe një zjarrfikës-shofer në Komunën e Suharekës, dhe për të gjithë të interesuarit konkursi do të jetë i hapur nga data 6 shtator e deri më 20 shtator.


Kujtojmë se që nga fillimi i ditës së diele edhe deri të mërkurën në orët e vona zjarrfikësit në Suharekë janë ballafaquar me zjarre dhe situata të pakëndshme, dhe kohë pas kohe alarmante dhe me tendencë të zgjerimit me intensitet të lartë të zjarrit.

Komuna e Suharekës i ka 60,000 banorë rezident andaj dispozitat ligjore parashohin 1 zjarrfikës për 1,500 banorë, e që aktualisht janë 13 të tillë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës