Mihrije Suka bën homazhe tek varri i ish-presidentit historik Ibrahim Rugova

  • 21.01.2023
Mihrije Suka bën homazhe tek varri i ish-presidentit historik Ibrahim Rugova

Nënkryetarja e Komunës së Suharekës, Mihrija Suka gjatë ditës së shtunë ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Në përvjetorin e 17 të vdekjës së presidentit historik, Ibrahim Rugova, nënkryetarja e Komunës së Suharekës ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit në Velanije.

Suka e shoqëruar nga dy drejtoresha, Lorika Gashi dhe Albulena Kokollari kanë nderuar dhe përkujtuar veprën historike të Rugovës.


“U bënë homazhe te varri i Presidentit Historik dr.Ibrahim Rugova

Në përvjetorin e 17 të vdekjës së Presidentit Historik dr.Ibrahim Rugova, nënkryetarja e Komunës së Suharekës znj. Mihrije Suka dhe dy drejtoreshat Lorika Gashi dhe Albulena Kokollari, kanë bërë homazhe te varri i Presidentit në Velanije.

I përjetshëm kujtimi për Arkitektin e Pavarësisë së Kosovës, Presidentin Dr. Ibrahim Rugova.

Ne e nderojmë veprën e tij historike dhe e vlersojmë për angazhimin e tij, në ndërtimin e shtetit” thuhet në njoftim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë