Merret vendimi për pranim në punë për pozitën mirëmbajtës i objekteve dhe ambienteve të Komunës së Suharekës

  • 21.11.2022
Merret vendimi për pranim në punë për pozitën mirëmbajtës i objekteve dhe ambienteve të Komunës së Suharekës

Komuna e Suharekës ka njoftuar për rezultatet e intervistes me gojë të aplikuesve për mirëmbajtës së objektit të komunës.

Komisioni Përzgjedhës i emëruar nga Kryetari i Komunës së Suharekës për pozitën ‘Mirëmbajtës së objektit të Komunës dhe ambienteve të Komunës’ në Drejtorinë për Administratë ka paraqitur rezultatet e intervistës me gojë.

Ky komision ka marrë vendim që titutlli i punës : Mirëmbajtës i Objekteve dhe Ambienteve të Komunës së Suharekës në Drejtorinë për Administratë. Totali i pikëve të fituara të kandidatëve sipas listës definitive janë pranuar kandidatët sipas kësaj renditje:


  1. Halim Kuqi me 184 pikë
  2. Ejup Kuqi 170 me pikë
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë