Menaxhimi i mbeturinave, Komuna e Suharekës hedh në konsultim publik planin komunal 2023-2027

  • 11.01.2023
Menaxhimi i mbeturinave, Komuna e Suharekës hedh në konsultim publik planin komunal 2023-2027

Komuna e Suharekës ka njoftuar se plani për menaxhimin e mbeturinave është hedhur në konsultim publik.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj duke u bazuar në nenin 68, të Ligjit mbi vetqeverisje lokale ka hedhur në konsultim publik planin për menaxhimin e mbeturinave 2023-2027, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim thuhet se vërejtjet, propozimet, sugjerimet dhe komentet tuaja mund t’i dorëzoni deri me datën 25.01.2023 në zyrën nr.1, nr. 2 dhe nr.3 të Objektit të Komunës së Suharekës çdo ditë pune prej ora 08:00 deri në 16:00.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë