Mblidhet PDK e Suharekës, mbanë konferencë për media

Mblidhet PDK e Suharekës, mbanë konferencë për media

Me 16 vota pro dhe 2 abstenime Asambleja Komunale në Suharekë ka miratuar propozimin e Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Suharekë që Gjimnazi ”Jeta e Re” të riemërohet me emrin Fadil Vata.

Në lidhje me këtë, PDK-Suharekë, ka mbajtur një konferencë për media, ku shefi i këtij grupi parlamentar, Jeton Rrakaqi ka shpalosur arsyet e këtij propozimi, raporton SuharekaOnline.

Mirëpo, gjatë kësaj konference, Asambleisti i Partisë Demokratike, dega në Suharekë, Arbërim Basha nuk i ka kursyer kritikat ndaj Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, duke ia rikujtuar atij premtimet që i kishte dhënë në vitin 2017.


Për këto dhe informacione të tjera, ndiqeni videon e mëposhtme:

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë