Mblidhen drejtorët e shkollave të Komunës së Suharekës, këto janë temat që u diskutuan

  • 19.01.2023
Mblidhen drejtorët e shkollave të Komunës së Suharekës, këto janë temat që u diskutuan

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë gjatë ditës së enjte ka mbajtur takim me drejtorët e shkollave të Komunës së Suharekës.

DKA-Suharekë ka njoftuar se sot, gjatë ditës së enjte ka mbajtur takim me drejtorët e shkollave të Komunës së Suharekës, ku është diskutuar për gjendjen e sigurisë në shkolla, ku i pranishëm ka qenë edhe komandanti i Policisë së Kosovës në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj.

Poashtu, në këtë takim drejtorët e shkollave kanë dhënë informacione lidhur me përfundimin e procesit mësimor për gjysmë-vjetorin e parë dhe respektimin e kalenderit të MASHT për vitin shkollor 2022-2023, raporton SuharekaOnline.


Ndër tjerash në takim është diskutuar edhe vlerësimi i përformancës së punës, shfrytëzimi i buxhetit për vitin 2022 dhe planifikimet për vitin vijues 2023.

Takimi është mbajtur në sallën e Asamblesë Komunale në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë