Mbi 220 raste aktive me COVID-19 në Suharekë

  • 12.08.2022
Mbi 220 raste aktive me COVID-19 në Suharekë

Në Komunën e Suharekës janë 223 raste aktive me COVID-19, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 43 raste të reja pozitive në komunën tonë dhe janë shëruar 37 qytetarë.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit në tërë Kosovën janë regjistruar 780 raste pozitive, janë shëruar 1.562 persona.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 58 doza të vaksinës anti-COVID, ndërkaq në total numri i vaksinave të administruara është 1,834,847.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani në Komunën e Suharekës janë regjistruar gjithsej 4,769 raste pozitive, ndërkaq kanë vdekur 107 persona dhe janë shëruar 4,439 qytetarë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë