Maturantja nga Suhareka që fitoi më së shumti pikë në Testin e Maturës, ndër të parat në nivel vendi

Me 18 qershor 2022 Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) organizoi Provimin e Maturës 2022, të cilët i’u nënshtruan rreth 22 mijë maturantë në tërë Kosovën.

Maturantja nga Suhareka që fitoi më së shumti pikë në Testin e Maturës, ndër të parat në nivel vendi

Provimi i Maturës këtë vit është organizuar në 171 Qendra të Testimit, ndërsa të angazhuar për mbarëvajtje të procesit kanë qenë rreth 1600 administrues.

Këtë vit në Provimin e Maturës kanë marrë pjesë gjithsej 630 nxënës të klasave të 12-ta nga Komuna e Suharekës,


Rezultatet e testit të Maturës tashmë janë shpërndarë në shkollat e vendit.

Ermira Gashi, është nxënësja që mori më së shumti pikë në nivel komunal në Testin e Maturës, e ndër të parat në nivel vendi.

Kështu ka bërë të ditur edhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

“Ermira Gashi ka arritur pikë maksimale në testin e maturës”, ka shkruar Muharremaj.

Po ashtu, ai ka shtuar se ajo është ndër të parat në nivel vendi, dhe për këtë jemi të gjithë krenar.

I pari i Suharekës i ka uruar Ermira Gashit suksese në studime.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë