“Marshojmë për Drejtësi” – Muharremaj: Secili që i bashkangjitemi i mbrojmë vlerat e luftës

  • 28.03.2023
“Marshojmë për Drejtësi” – Muharremaj: Secili që i bashkangjitemi i mbrojmë vlerat e luftës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka reaguar lidhur me marshin i cili është organizuar për datën 2 prill, 2023 në Sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Muharremaj përmes një shkrimi në facebook është shprehur se lufta e UÇK-së ishte e pastër dhe e dinjitetshme, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, i pari i Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se më 2 Prill ora 14:00 në Prishtinë, Marshimi për Drejtësi është mbështetje për UÇK-në.


Muharremaj ka shtuar se secili që i bashkangjitet këtij marshimi, mbrojmë vlerat e luftës dhe angazhimin për lirinë e vendit.

Shkrimi i plotë:

Lufta e UÇK-së ishte e pastër dhe e dinjitetshme.

Më 2 Prill ora 14:00 në Prishtinë, Marshimi për Drejtësi është mbështetje për UÇK-në.

Secili prej nesh që i bashkangjitemi i mbrojmë vlerat e luftës dhe angazhimin për lirinë e vendit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë