Leshani, Tërrnja, Nëpërbishti e disa fshatra të tjerë sot mbesin 4 orë pa rrymë

  • 25.03.2023
Leshani, Tërrnja, Nëpërbishti e disa fshatra të tjerë sot mbesin 4 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se sot me 25 mars, 2023 do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të Komunës së Suharekës.

KEDS ka bërë të ditur se sot gjatë ditës së shtunë në vendet si: Leshan, Tërrnjë dhe Nëpërbishtë të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim tutje bëhet e ditur se energjia elektrike do të ndalet prej orës 10:00 deri në orën 14:00.


Poashtu, ndërprerje të energjisë elektrike do të ketë edhe në Krushën e Vogël, atë të Madhe, në një pjesë të fshatit Randobravë, në fshatin Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët, afariste: Mulliri Rizam, Mulliri i Ri dhe Mulliri Xhevdet Mazreku.

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

1.

Nga TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Krushë e Madhe, Krushë e Vogël dhe Randobravë (një pjesë).

Arsyeja: Ndërprerje për siguri – ndërrimi i shtyllave të dëmtuara.

* * * 

Punime nga pala e tretë

1.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Mamusha (kodi: 32000006) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Leshan, Tërrnjë, Neprebishtë, Mamushë, Zojzë, Medvec, Sërbicë e Ulët, afariste: Mulliri Rizam, Mulliri i Ri dhe Mulliri Xhevdet Mazreku.

Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.” thuhet në njoftimin e KEDS-it.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë