LDK e quan Muharremajn zhvatës të komunës dhe kryetar të shiut e të borës

LDK e quan Muharremajn zhvatës të komunës dhe kryetar të shiut e të borës

Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Suharekë përmes një reagimi ka ngritur shqetësimet lidhur me një ndërtim ku sipas tyre është ilegal.

Në reagimin e LDK-së thuhet se ky ndërtim u lejua nga zhvatësi i komunës, Bali Muharremaj.

Ndër tjera ata kanë thënë se kryetari i shiut e i borës nuk po merret fare me këtë çështje sepse po me merret me ndryshime kozmetike.


“Ndërtimet ilegale vazhdojnë, ndërsa i pari i komunës bëhet sikur nuk sheh.

Në ngastrën kadastrale 2040 e cila është Pasuri Shoqërore Ujërat si dhe në ngastrën kadastrale 680 e cila është Pronë Shoqërore Kuvendi Komunal Suharekë, ndërtohet objekti me eatzhitet P+1, ndërtim i cili u lejua nga zhvatësi i Komunës Bali Muharremaj. Nuk është hera e parë që LDK Dega në Suharekë ka reaguar lidhur me këto ndërtime të egra që po e shëmtojnë qytetin tonë, por kryetari i “shiut e i borës” nuk merret fare me këtë çështje sepse fokusi i tij është të merret me ndryshime kozmetike sa për të publikuar foto në facebook dhe për të mashtruar qytetarët tanë” thuhet në reagimin e LDK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë