Kuvendi i Komunës së Suharekës mban mbledhjen e fundit për vitin 2022, ky është rendi i ditës

  • 29.12.2022
Kuvendi i Komunës së Suharekës mban mbledhjen e fundit për vitin 2022, ky është rendi i ditës

Sot gjatë ditës së enjte Kuvendi Komunal i Suharekës mban mbledhjen e 12 të rregullt, e fundit për vitin 2022.

Kryesuesi i Kuvendit të Komunës në Suharekë, Bexhet Kuqi ka caktuar mbledhjen e 12 të rregullt, e fundit për vitin 2022, e cila pritet të filloj në ora 10;00, raporton SuharekaOnline.

Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për shqyrtimin e projekt-vendimeve për miratimin e planit të punës të Kuvendit Komunal për vitin 2023.


Rendi i ditës:

  1. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e kaluar;
  2. Shqyrtimi i projekt-vendimit për miratimin e planit të punës i Kuvendit Komunal në Suharekë, për vitin 2023 dhe orari i mbledhjeve të Kuvendit të Komunës, Komitetit për Politikë dhe Financa, dhe Komitetit për Komunitetet për vitin 2023;
  3. Shqyrtimi i projekt-vendimit për miratimin e planit vjetor i punës për Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) për periudhën janar-dhjetor 2023;
  4. Pytje dhe Përgjigje;
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë