Kurti në Suharekë: Jam këtu për t’u njoftuar për së afërmi me gjendjen e krijuar

  • 03.08.2021
Kurti në Suharekë: Jam këtu  për t’u njoftuar për së afërmi me gjendjen e krijuar

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti, që në orët e mëngjesit ka vizituar Komunën e Suharekës, pas shpërthimit të zjarreve që disa ditë në disa pjesë të kësaj komune.

Kryeministri Kurti fillimisht u prit në zyrën e kryetarit të Komunës z, Bali Muharremaj, kurse më pastaj kanë vizituar Zonën Industriale dhe fshatin Studençan.

Ai gjatë kësaj vizite ka takuar edhe disa nga banorët e Studençanit të cilët janë shprehur se fatmirësisht përveç dëmëve materiale pasoja tjera nuk kemi.


Kyreminsitri i Republikës së Kosovës Albin Kurti tha se: “Jam këtu në mënyrë që të njoftohem për së afërmi me gjendjën pas një numri të madh të shpërthimit të zjarreve në këtë Komunë dhe të shoh si qeveri se çka do të mund të ndihmojmë duke u përqëndruar te nevojat urgjente së pari.

Edhe kryetari Muharremaj, ka bashkëbiseduar me banorët e Studençanit është interesuar për gjendjën e tyre edhepse gjatë gjithë kohës kryetari ka qenë në terren gjatë gjendjës së krijuar nga shpërthimet e fuqishme të zjarreve.

Nga Njësiti i Zjarrëfikësve në Suharekë, kryeministri dhe kryetari i Komunës janë njoftuar me gjendjen momentale në rajonet e prekura nga zjarret.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë