Muharremaj ua zgjat kontratat drejtorëve e nënkryetares deri në përfundim të mandatit të kryetarit

Bali Muharremaj edhe zyrtarisht e kishte marrë mandatin e dytë të Kryetarit të Komunës së Suharekës më 26 nëntor të vitit të kaluar.

Muharremaj ua zgjat kontratat drejtorëve e nënkryetares deri në përfundim të mandatit të kryetarit

Ndërkaq, me fillimin e vitit të ri, Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, kishte përzgjedhur edhe emrat e drejtorëve.

Saktësisht më datën 5 janar 2022 Muharremaj kishte konfirmuar emrat e nëntë drejtorëve, prej dhjetë në total sa ka ekzekutivi në Komunën e Suharekës.


Të nesërmen më 6 janar Muharremaj kishte nënshkruar edhe vendimet për emërimin e nënkryetares së komunës dhe nëntë drejtorëve.

Rreth tre muaj më pas, më 24 mars i pari i komunës ka plotësuar kabinetin e tij edhe me emërimin e drejtorit të inspeksionit, që ishte pozitë vakante.

Për dallim nga dhjetë vendimet e datës 5 janar ku mandati i nënkryetares dhe nëntë drejtorëve përfundoi më 30 qershor 2022, sipas vendimit për emërimin e drejtoreshës së inspeksionit, kjo e fundit ka mandat deri sa përfundon edhe mandati i Kryetarit të Komunës, nëse nuk ndërpritet më herët.

Ndërkaq, tashmë Kryetari Muharremaj ka marrë vendim për zgjatjen e kontratës së drejtorëve dhe nënkryetares deri në përfundim të mandantit të kryetarit.

“Ky emërim është nga data 01 korrik 2022 dhe i njëjti mandat përfundon me përfundimin e mandatit të Kryetarit të Komunës, nëse ky emërim nuk ndërpritet më herët”, thuhet në vendimin e ndërmarrë nga Kryetari Muharremaj..

Kujtojmë se, drejtor i Drejtorisë për Urbanizëm dhe Planifikim në Komunën e Suharekës është Visar Kuçi, Armend Krasniqi drejtor i Drejtorisë për Shërbime Pronësoro-Juridike dhe Kadastër, Enver Shabani drejtor i Drejtorisë për Shërbime Publike, Mjedis dhe Emergjencë, Ardian Kotorri drejtor i Drejtorisë për Bujqësi, Zhvillim Rural dhe Pylltari, Labinot Halitjaha drejtor i Drejtorisë për Ekonomi, Buxhet dhe Financa.

Ndërkaq, Kymete Bajraktari drejtoreshë e Drejtorisë për Administratë, Remzi Bajselmani drejtor i Drejtorisë për Arsim, Lorika Gashi drejtoreshë e Drejtorisë për Kulturë, Rini, Sport dhe Mërgatë, Besa Kuqi drejtoreshë e Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Albulena Kokollari drejtoreshë e Drejtorisë së Inspekcionit dhe Mihrije Suka nënkryetare e Komunës.

Vendimi_per_drejtoret

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë