Kryetari Muharremaj thotë se komuna do ndajë një shumë financiare për shërimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Brahim Sedolli

Brahim Sedolli, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe pjestar i Policisë së Kosovës ka nevojë për ndihmën tuaj.

Kryetari Muharremaj thotë se komuna do ndajë një shumë financiare për shërimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Brahim Sedolli

Ajo që i duhet është shërimi jashtë vendit. Por për këtë i duhen mjete financiare për shërim jashtë shtetit të Kosovës, të cilat Sedolli nuk i posedon.

Për shërimin e Sedollit nevojiten 34.000€


Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se komuna jonë do të ndaj një shumë financiare për shërimin e ish ushtarit të UÇK-së Brahim Sedolli.

Muharremaj ka thënë se për shërimin e tij duhet të kujdesemi të gjithë sipas mundësive.

Poashtu ai shtoi se duhet të jemi human edhe në raste tjera sepse bashkë mund ta ndihmojmë njëri-tjetrin.

Të gjithë ata që duan dhe munden të ndihmojnë Brahim Sedollin, atë mund ta bëjnë përmes xhirollogarisë bankare:
Brahim Sedolli
1502040000082524

KOMENTE1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • po po per dikon njerk e dikon none zotri muharremaj per mjekimin e tri rasteveper operim te syve ne turqi per tre te rinj e din rastin edhe drejtori i energjencav enver shabani rasti ka qen para 5 viteve ne mandatin e par te qeverisjes per tre votues e kontribues per AAK ne suharek jeni deklaru se nuk keni bugjet as nga nji euro per ndihm rasti ne fjal ka kushtu afro 5000 eur sipas profakturav te klinikav private ne kosov rastin ja kini bart te ministeija e shendetsia ne komun qe ka qjet veten me kontribu me nji shum simbolike me nga 50 eur per secilin rast e falenderoj per sa ka pas qaq ka dhon e ju si kuvend komunal as pe ju ka honger palla

 • N'minuta
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë