Konkursi për zv.drejtor në QKMF-Suharekë, DShMS publikon listën e ngushtë për intervistën me gojë

  • 17.08.2022
Konkursi për zv.drejtor në QKMF-Suharekë, DShMS publikon listën e ngushtë për intervistën me gojë

Ndërkaq, DShMS-ja para disa dite lidhur me këtë konkurs kishte publikuar rezultatet e testit me shkrim të 5 kandidatëve.

Kurse, gjatë ditës së djeshme kjo drejtori ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për intervistën me gojë.


“Komisioni përzgjedhës me numër 01-410-45905, për zhvillimin e procedurave për pozitën zëvendës drejtor në QKMF “Rexhep Kuqi” në Suharekë, në bazë të nenit 11, pika 1.2, UA 07-2017 për rregullimin e procedurave të konkursit në sektorin publik ka krijuar listën e ngushtë të kandidatëve që kanë kaluar 50% të testit me shkrim dhe publikon këtë njoftim për intervistimin e kandidatëve me gojë”, thuhet në njoftimin e DSHMS-së.

Intervista me gojë do të mbahet sot me fillim prej orës 10:30.

Në këtë listë janë përfshirë kandidatët:
1. Habibe Bytyqi,
2. Driton Maliqaj; dhe
3. Emrush Bytyqi.

“Kandidatët të cilët nuk janë përfshirë në listën e ngushtë kanë të drejtë që në afat prej 3 ditësh të paraqesin vërejtjet në përpilimin e listës së ngushtë te Komisioni përzgjedhës për Zëvendës Drejtor në QKMF “Rexhep Kuqi” në Suharekë”, thuhet në njoftim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë