Konkursi për zëvendës drejtor në QKMF-Suharekë, publikohen rezultatet e testit me shkrim

  • 10.08.2022
Konkursi për zëvendës drejtor në QKMF-Suharekë, publikohen rezultatet e testit me shkrim

Ndërkaq, DShMS-ja para disa dite lidhur me këtë konkurs ka bërë edhe publikimin e listës së kandidatëve që aplikuan për këtë pozitë.

Sipas kësaj liste, bëhet e ditur se janë gjithsej 5 kandidatë, prej tyre një femër dhe katër meshkuj.


Ndërsa, tashmë kjo drejtori ka publikuar rezultatet e testit me shkrim të kandidatëve.

“Komisioni përzgjedhës me numër 01-410-45905, për zhvillimin e procedurave për pozitën Zëvendës Drejtor në QKMF “Rexhep Kuqi” në Suharekë, në bazë të nenit 10, pika 4, 5, 8 UA 07-2017 për rregullimin e procedurave të konkursit në sektorin publik ka krijuar listën e kandidatëve sipas konkursit të shpallur 06-783 me datë 06.06.2022, RN 00009178, komisioni shpall këto rezultate me shkrim”, thuhet në njoftimin e kësaj drejtorie.

Lista e kandidatëve dhe rezultatet e testit me shkrim:

1. Artan Gashi – 45 pikë;
2. Habibe Bytyqi – 78 pikë;
3. Driton Maliqaj – 99 pikë;
4. Faton Kabashi – ka munguar;
5. Emrush Bytyqi – 64 pikë.

Nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale (DShMS) kanë theksuar se për intervistën me gojë kandidatët do të njoftohen me kohë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë