Konkursi për drejtor shkolle në Nëpërbisht, ky është kandidati i vetëm në listën e ngushtë

  • 27.09.2022
Konkursi për drejtor shkolle në Nëpërbisht, ky është kandidati i vetëm në listën e ngushtë

Më 26 korrik të këtij viti, Drejtoria Komunal e Arsimit (DKA) në Suharekë kishte rishpallur konkursin për drejtor shkolle në fshatin Nëpërbisht.

Ndërkaq, DKA-Suharekë ka publikuar edhe listën e ngushtë të kandidatëve për këtë konkurs.

“Komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të nenit 8, pika 2.3 e UA nr. 151/2020 ka krijuar listë ne ngushtë me të gjithë kandidatët/et, të cilët i plotësojnë kushtet dhe kriteret sipas konkursit të shpallur 05 nr.771 të datës 26.07.2022 – Rishpallje, si dhe Formularit “B/14” dhe “B2″ të UA nr.151/2000, publikon këtë njoftim për intervistimin e kandidatëve me gojë për pozitën drejtor shkolle”.


Konkursi ishte rishpallur për pozitën drejtor shkolle në Shkollën Fillore të Mesme të Ulët (SHFMU) “Rilindja” në Nëpërbisht.

Intervista me gojë do të mbahet me datë 28.09.2022 në ora 11:00 në Sallën e Bordit të KK Suharekë.

Në këtë listë është përfshirë vetëm një kandidat, i cili është Maliq Hoti.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë