Konkursi për drejtor shkolle në 6 shkolla të Suharekës, DKA publikon listën përfundimtare

  • 28.09.2021
Konkursi për drejtor shkolle në 6 shkolla të Suharekës, DKA publikon listën përfundimtare

Ndërsa, pas përfundimit të procedurave të intervistimit me gojë sipas UA nr.151/2020, Drejtoria Komunale e Arsimit dhe komisioni përzgjedhës kanë publikuar rezultatet përfundimtare.

Konkursi për drejtor shkolle ishte shpallur për 6 shkolla fillore të Komunës së Suharekës: SHFMU “Drita” – Gelancë, SHFMU “Migjeni” – Gjinoc, SHFMU “Naum Veqilharxhi” – Mohlan, SHFMU “Bajram Curri” – Nishor, SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” – Greikoc dhe SHFMU “Vëllezërit Frashëri” – Bukosh.


Rezultatet përfundimtare për drejtor/eshë shkolle:
1. SHFMU “Drita” – Gelancë, pranohet: Valbonë Kukaj;
2. SHFMU “Migjeni” – Gjinoc, pranohet: Skënder Haziraj;
3. SHFMU “Naum Veqilharxhi” – Mohlan, pranohet: Liridona Kabashi;
4. SHFMU “Bajram Curri” – Nishor, pranohet: Ragip Bytyçi;
5. SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” – Greikoc, pranohet: Bestar Beqiraj
6. SHFMU “Vëllezërit Frashëri” – Bukosh, pranohet: Hesat Zyba.

Këshillë juridike: Të gjithë kandidatët/et e pakënaqur/a kanë të drejtë ankese në Komisionin për ankesa dhe parashtresa në nivel komune, në afat prej 8 ditësh nga dita e publikimit të rezultateve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë