Konkursi për drejtor/eshë të shkollës në Bllacë, DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë me vetëm një kandidate

  • 09.03.2023
Konkursi për drejtor/eshë të shkollës në Bllacë, DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë me vetëm një kandidate

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë në muajin janar të vitit 2023 kishte njoftuar se ka shpallur konkurs për drejtor në SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë.

Sipas njoftimeve të DKA-Suharekë, ky konkurs është rihapur gjithsej tri herë, pasi që kandidatet nuk i kanë plotësuar kriteret.

Komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedruave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të nenit 8, pika 2.3 e UA nr.151/2020 ka krijuar listën e ngushtë me gjithë kandidatët/et, të cilët i plotësojnë kushtet dhe kriteret sipas konkursit të shpallur 05 nr.111-3721 të datës 13.01.2023- RISHPALLJE, si dhe Formularit “B/1 dhe B2 të UA nr. 151/2000.” thuhet në njoftimin e DKA-së.


Poashtu, njoftohet se intervista me gojë do të mbahet me datë 15.03.2023 në ora 10:00 në Sallën e Bordit të KK-Suharekë.

Sipas njoftimit bëhet e ditur se kandidatja, Menqurije Qollaku është kandidatja e vetme e përfshirë në listën e ngushtë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë